30 VI - 9 VII 2017

Henryk Stawicki

Rada Programowa GDD

Henryk pomaga organizacjom tworzyć strategie usług, brandów i produktów w oparciu o design. Praktyk od 13 lat, który zaczynał od założenia i prowadzenia organizacji pozarządowych, w tym Łódzkiej Federacji NGO. Zarządzał i tworzył projekty dla Łódź Design Festival czy Design Centrum Kielce.

Po praktykach w londyńskim Brunswick Arts Consulting wyjechał do Nowego Jorku. Dołączył do zespołu Replay Creative, kreatywnej agencji softwarowej, oraz zespołu School of Design Strategies na Parsons School of Design współtworząc m.in. Parsons Entrepreneurial Lab. Ukończył drugie studia magisterskie na kierunku Strategic Design and Management na Parsons (2. najlepsza uczelnia designu na świecie). Współpracował z sekcją Handlu i Inwestycji Polskiego Konsulatu RP w NYC projektując i koordynując sympozjum dla projektantów i przedsiębiorców podczas New York Design Week.

Prowadzi szkolenia z obszaru zarządzania i strategii designu oraz design thinking skierowane do biznesu i projektantów. Wykłada Design Management na School of Form w Poznaniu.

www.henrykstawicki.com